Напаѓачот на Манчестер Јунајтед Ромелу Лукаку призна дека на неговиот тим ќе му биде многу тешко во реваншот на „Камп Ноу“ по поразот од Барселона со 0: 1 во првата средба на „Олд Трафорд“. Лукаку, сепак, се надева дека Јунајтед може да продолжи во турнирот.

„Се надеваме дека ќе победиме следната недела. Потребни ни се увереност во себе и страст. Треба да работиме посигурно со топката. Противникот имаше можност и постигна го;. Пресврт како во 1/8 финалето? Барселона е тим од друга класа, таа има повеќе искуство, во споредба со Пари Сен Жермен „, изјави белгискиот напаѓач на“ црвените ѓаволи „.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO