Мира Марковиќ, вдовицата на поранешниот претседател на Србија, Слободан Милошевиќ, е во тешка здравствена состојба во болницата во Сочи. Лекарите над неа извршиле четири оперативни зафати, но сѐ уште никој од официјалните лица од болницата не излегува со информации и прогнози за нејзиното здравје.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO