Најмалку пет лица се повредени во пожар што изби откако ракета погоди една куќа северно од Тел Авив, соопшти утрово израелската полиција. Израелската војска без да наведува детали соопшти дека е регистриран ракетен напад од Појасот Газа.

Погодената куќа се наоѓа во Мишмерет, село 80 километри од Појасот Газа, кое е ретко мета на ракетни напади.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO