Македонско-руската стопанска комора денеска организира деловна средба на тема „Иднината на економските односи со Руската Федерација“ по повод 14-годишнината од постоењето на Македонско-руската стопанска комора.

Предвидени се обраќања на амбасадорот на Руската Федерација, Сергеј Александрович Баздникин и на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO