„Целосно ослободување“, пишува на Твитер американскиот претседател Доналд Трамп по објавувањето на главните наоди од истрагата на специјалниот обвинител Роберт Малер за наводно руско мешање во американските претседателски избори во 2016 година. Белата куќа  соопшти дека извештајот на Малер е „целосно ослободување“ на Трамп.

Секретарот за печат на Белата куќа соопшти дека Малер не нашол никакви докази за соработка на луѓето од кампањата на Трамп со Русите, ниту дека Трамп за време на истрагата ја опструирал правдата.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO