Европската унија и понуди на Британија одлагање на Брегзитот, односно излегување на земјата од Унијата до мај, наместо порано договорениот термин 29 овој месец.

Унијата со ова, како што наведуваат новинските агенции, и даваат шанса на премиерката Тереза Меј да постигне договор во британскиот парламент за Брегзитот. Со тоа само делумно и се излегува во пресрет на Меј која побара одлагање на Брегзитот до средината на мај.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO