Американскиот претседател Доналд Трамп изрази изненадување за тоа „колку лошо“ се развива Брекит.

Трамп изјави дека е „изненаден колку лошо се развива“.

„Мислам дека би можело да се преговара на поинаков начин, најискрено“, рече тој. Трамп ја опиша хаотичната ситуација меѓу Велика Британија и ЕУ како „срамна“.

Американскиот претседател, исто така, рече дека вториот референдум за Брекит би бил неправеден.

„Не мислам дека ќе биде можно друго гласање, бидејќи би било нефер за луѓето што победиле“, изјави тој.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO