Германскиот Сојузен институт за истражување несреќи во воздухопловството  нема да врши анализа на црната кутија на патничкиот авион на компанијата „Етиопиан ерлајнс“, бидејќи нема услови за тоа, изјави портпаролот Гермут Фрајтаг.

Претходно од авиокомпанијата „Етиопиан ерлајнс“ е соопштено дека црните кутии од авионот Боинг 737 Макс 8, кој минатата недела се урна во Етиопија, ќе бидат испратени за анализа во Германија.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO