Владимир Владимиров, заменик-претседател на Бугарско-Македонски Бизнис Клуб: Бугарскот бизнис е подготвен да го рашири значително своето присуство во Македонија, затоа што првиот десант на Грците поради кризата отстапи позиции. Сега можностите се одлични за секторот од ИТ, земјоделието, па и големите трговски компании.

Интервју за TV+

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO