Потпретседателот на Бугарски Културен Клуб-Скопје, Мирослав Ризински, во интервју за Армискиот канал на Република Бугарија за влезот на Република Северна Македонија во НАТО и улогата на Бугарија.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO