Во 8:10 по локално време, полицијата и брзата помош реагираа на адресата во Есекс по сигнал за маж во несвест, но за жал утврдиле дека Флинт починал.

Не постојат сомнителни околности околу смртта, објави NМЕ.

Родениот на 17 септември 1969 година, Kиjт стана дел од THE PRODIGY во 1990 година – две години пред деби албумот „Искуство“. Во 1994 година, тие се веќе светски познати со појавата на „Музика за златната генерација“, која стана број 1 во многу земји низ светот. Флинt ги пее водечките вокали во мега хитовите „Firestarter“ и „Breathe“ од албумот „Fat Of The Land“, кој од своето издавање во 1997 година веќе продаде над 10 милиони копии.

Минатата година PRODIGY ги израдува навивачите со прекрасниот албум No No Tourists.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO