Во втората половина на октомври, Скопје ќе биде домаќин на Вториот светски конгрес на претприемачи. За таа цел денеска се одржа средба на премиерот Зоран Заев и министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, со претседателот на Управниот одбор на Меѓународниот економски форум „Перспективи“ и генералниот секретар на Светскиот конгрес на претприемачи, Винко Ќуро.

Целта на средбата, како што информира владината прес- служба, била заеднички да се утврдат насоките и правците за организација на конгресот.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO