Поддржувачите на албанската опозиција се судрија со полицијата, откако го пробија кордонот од полицајци околу зградата каде се сместени канцелариите на премиерот Еди Рама, соопштува Ројтерс. Судирите избувнаа за време на анти-владините демонстрации со барање за оставка на премиерот.

Демонстрантите фрлаа молотови коктели и пиратки на полицајците. Во моментов, во кој демонстрантите упаднаа во централниот влез на владината зграда, органите на редот употребија солзавец и палки за да ги растераат.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO