Претседателот на Собранието на Северна Македонија Талат Џафери престојува во работна посета во Република Албанија, информира собраниската прес-служба.

Џафери во Албанија денеска ќе присуствува на пленарната седница на Собранието на Република Албанија на која ќе се ратификува Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO