Повеќе од 40 поранешни британски дипломати побараа британскиот премиер да го одложи Брекзитот, објави Тајмс.

Во писмо до Меј, тие повикуваат Брегзитот од Европската унија да не биде на 29 март поради потребата да се разјаснат идните односи со Заедницата.

Ако одложувањето не може да се постигне, Тереза Мај треба да свика нов референдум, велат дипломатите.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO