Повеќе од 40 поранешни британски дипломати побараа британскиот премиер да го одложи Брекзитот, објави Тајмс.

Во писмо до Меј, тие повикуваат Брегзитот од Европската унија да не биде на 29 март поради потребата да се разјаснат идните односи со Заедницата.

Ако одложувањето не може да се постигне, Тереза Мај треба да свика нов референдум, велат дипломатите.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO