Албанскиот премиер Еди Рама изрази длабоко сочувство кон семејствата на загинатите во тешката катастрофа во Македонија.

Рама напиша во „Твитер“ дека „духовно се наоѓа со семејствата на жртвите“.

„Жалам по трагедијата на автобусот во соседна Северна Македонија, каде што бројот на жртвите и повредените, ги шокираше и растрои толку многу луѓе. Ние сме духовно со сите семејства и со целата пријателска земја „, напиша Рама.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO