Албанскиот премиер Еди Рама изрази длабоко сочувство кон семејствата на загинатите во тешката катастрофа во Македонија.

Рама напиша во „Твитер“ дека „духовно се наоѓа со семејствата на жртвите“.

„Жалам по трагедијата на автобусот во соседна Северна Македонија, каде што бројот на жртвите и повредените, ги шокираше и растрои толку многу луѓе. Ние сме духовно со сите семејства и со целата пријателска земја „, напиша Рама.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO