Премиерот на Република Бугарија, господинот Бојко Борисов, изрази сочувство за автобуската несреќа на патот Гостивар-Скопје:

Со тага дознав дека на патот Гостивар-Скопје ги загубија своите животи 13 лица.

Изразувам сочувство до роднините на загинатите и брзо закрепнување на постраданите.

Тринаесет патници загинаа, а над 25 се повредени откако автобус со 50-ина патници вчера излета на патот Гостивар-Тетово и се преврте во провалија кај селото Ласкарци, во близина на Карпалак.

 

 

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO