Премиерот на Република Бугарија, господинот Бојко Борисов, изрази сочувство за автобуската несреќа на патот Гостивар-Скопје:

Со тага дознав дека на патот Гостивар-Скопје ги загубија своите животи 13 лица.

Изразувам сочувство до роднините на загинатите и брзо закрепнување на постраданите.

Тринаесет патници загинаа, а над 25 се повредени откако автобус со 50-ина патници вчера излета на патот Гостивар-Тетово и се преврте во провалија кај селото Ласкарци, во близина на Карпалак.

 

 

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO