Руски антикорупциски активист почина откако беше нападнат од маскирани напаѓачи со бејзбол палки, информираат властите.

Дмитри Грибов, шеф на Центарот за акција против корупцијата за московската област, беше претепан вечерта на 11 февруари во селото Виноградово, а почина во болница неколку часа подоцна, соопшти рускиот истражен комитет.

Колегите на Грибов се сомневаат дека тој бил нападнат поради неговата работа. Пред четири години, непознати напаѓачи го нападнале Грибов и го запалиле неговиот автомобил.

 

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO