Словенечкиот парламент денеска се очекува да го ратификува Протоколот за македонското членство воНАТО. Во рамките на вонредната седница треба да се обрати и македонскиот претседател на Собранието Талат Џафери, кој престојува во посета на Словенија.

В четврток Протоколот ќе се најде на пленарна седница на алвбанскиот парламент и се очекува тој да биде изгласан едногласно приемот. И на оваа седница би требало да присуствува Талат Џафери.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO