Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека САД мора да бидат поангажирани во Централна и Источна Европа, со оглед на тоа што Русија се обидува да го подели Западот.

На првиот ден од неговата турнеја по пет земји во Европа која е фокусирана врз растечкото влијание на Русија и Кина во Централна и Источна Европа Помпео се сретна со унгарскиот премиер Виктор Орбан. Притоа Помпео му ја изразил важноста од промовирањето демократија и владеење на правото.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO