Напаѓачот на Ливерпул Мохамед Салах може да ја продолжи неговата кариера во Јувентус, соопшти Скај Њуз Арабија.

Италијанскиот клуб е подготвен да понуди 200 милиони евра, а лидерот на тимот Кристијано Роналдо го одобри обидот за потпишување со Египќанецот.

Јувентус бара замена за Пауло Дибала, кој е во конфликт со тренерот на „Старата дама“ Масимилиано Алегри.

Во случај на неуспех, Јуве ќе го насочи своето внимание кон Марко Асенсио од Реал Мадрид.

Во сегашната сезона, Салах постигна 17 гола и асистираше за 7 во 26 натпревари. Тој е лидер на на листата ма најдобри стрелец заедно со Серхио Агуеро од Манчестер Сити. Јувентус води уверено на табелата во Серија А, надминувајќи го вториот Наполи со 11 поени.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO