Масовните протести на опозицијата, кои почнуваат на 16 февруари ќе продолжат се до соборување на Владата на Еди Рама и формирање преодна влада, изјави Дашамир Шехи, лидер на партијата Движење за национален развој за тиранската телевизија Ора њуз го. Тоj додаде дека протестите ќе бидат уште еден предизвик за опозицијата да ја измери својата сила и отпор.

„Имаме еден план, план А, да го отстраниме Еди Рама. Ќе протестираме се додека не замине тој, ќе покажеме дали сме доволно силни да ја завршиме оваа работа или не“, изјави Шехи.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO