Масовните протести на опозицијата, кои почнуваат на 16 февруари ќе продолжат се до соборување на Владата на Еди Рама и формирање преодна влада, изјави Дашамир Шехи, лидер на партијата Движење за национален развој за тиранската телевизија Ора њуз го. Тоj додаде дека протестите ќе бидат уште еден предизвик за опозицијата да ја измери својата сила и отпор.

„Имаме еден план, план А, да го отстраниме Еди Рама. Ќе протестираме се додека не замине тој, ќе покажеме дали сме доволно силни да ја завршиме оваа работа или не“, изјави Шехи.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO