Знамето на НАТО денеска ќе биде кренато пред зградата на македонската влада.

Како што е најавено, на свечената церемонија која ќе почне во 11 часот ќе зборува премиерот Зоран Заев. Атина вчера и официјално го информираше Скопје дека ги ратификуваше Договорот од Преспа и Пристапниот протокол за НАТО.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO