Бугарскиот премиер Бојко Борисов му даде симболична поддршка на српскиот претседател Александар Вучиќ. Вака пишуваат провладините медиуми во Белград.

Фактот дека на Борисов му се допаднала веб-страницата на Вучиќ во Инграгам значело дека „бугарскиот премиер и лидер на ГЕРБ даваат јасна поддршка на реформите што претседателот Вучиќ ги прави“, вели српскиот Данас. Во изданието се наведува дека многу реформи биле спроведени од владата на Борисов. „Поддршката на премиерот на земја-членка на ЕУ и на нашиот сосед е јасен сигнал дека Србија е на вистинскиот пат“, се вели во информацијата.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO