Во своето видео обраќање од САД, внатрепартискиот кандидат Влатко Ѓорчев покажа елементарно непознавање на американскиот политички систем поздравувајќи не од Сенатот и Конгресот на САД.

Иако толку се труди да покаже блискост со САД и тамошни политичари, кандидатот Ѓорчев кој има и сопруга Американка, не знае дека Конгресот всушност се состои од Сенат и Претставнички дом. Ова се учи уште во прва година на правни и политички студии на Правниот факултет по предметот Политички систем кој го предава токму неговиот противкандидат Гордана Силјаноска – Гога Сорос.

Не е познато дали Влатко полагал кај сегашниот внатрепартиски конкурент иако е познато дека студираше долги години префрлувајќи се од правни на политички студии и обратно од УКИМ до Универзитет Гоце Делчев во Штип.

 

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO