Додека ДПМНЕ организирано води хајка против Бугарија, Мицкоски се повикува на Бугарското национално наследство цитирајќи ја песната „Изгрей зора на свободата“, која е напишана од  бугарскиот композитор од Стара Загора, Александар Морфов. Химната е напишана на бугарски литературен јазик.

Протежираниот од Мицкоски кандидат Гордана Силјановска на своите предавања на Правниот факултет зборувала против Договорот со Бугарија?

Дали Гордана Силјаноска ќе води антибугарска политика: Каков е нејзиниот став за многубројните историски личности кои се дел од заедничкото минато.

Дали Христијан Мицкоски кој неодамна му вети на европратеникот Андреј Ковачев дека ќе ја почитува заедничката историја ќе влијае на својот кандидат, или средбата таму била само „мачкање очи“ пред Европската Народна Партија?

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO