Бугарија нема да учествува оваа година на Евровизија поради финансиски причини, соопшти бугарскиата национална телевизиjа БНТ.

„Со тага ви соопштуваме дека Бугарија нема да учествува на Евровизија. Оваа одлука се базира на финансиски причини, бидејќи, според менаџментот на сервисот, трошоците на проектот далеку ги надминуваат финансиските капацитети на БНТ“, се вели во соопштението.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO