Тереза ​​Меј ќе побара од британските пратеници повеќе време, кое да ѝ дозволи да обезбеди измени на спорниот дел од договорот за Брекзит-заштитната клаузула за границата со Ирска, соопштува Би Би Си.

Британскиот премиер треба да поднесе извештај до Долниот дом оваа недела откако се обиде да ги убеди лидерите на ЕУ да направат промени во последниот момент по договорот за развод меѓу Лондон и Брисел. Според познавачите Меј е подготвена да му понуди на Парламентот нов гласање за Брекзит ако нејзиниот план со новите промени не е готов до крајот на февруари.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO