Поранешниот напаѓач на Бразил Роналдо призна дека останува фен на Интер Милано, кој беше негов дом во период од пет години.
„Интер ќе остане засекогаш во моето срце. Тоа беа едни прекрасни пет години живот во град, кој го засакав, со навивачи кои ме сакаа мене. Ги сакам Милано и Интер, верувам дека тоа ќе остане засекогаш. Претседателот Масимо Морати ме инспирира, тој ме научи на многу работи. Сега би се однесувал на друг начин, не би го поставил Морати во тешка позиција. Особено во ситуацијата кога побарав тренерот Купер да биде отпуштен. Се заканив дека ќе си заминам, но Морати реши да го задржи. Не би го направил тоа повторно, а би се обидел да ја изложам мојата гледна точка на друг начин. Бев многу среќен во Милано, многу научив во тој клуб „, изјави Роналдо, цитиран од Sky Sport Italia.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO