Вториот рекет во светот Рафаел Надал е незадоволен од распространетите информации од медиумите за негова скорешна свадба. Шпанското издание “ Хола“ минатата недела соопшти дека во текот на есента Рафа ќе се ожени за неговата долгогодишна девојка Сиска во Мајорка.

Списанието тврдеше уште дека тенисерот се свршил тајно со Марија Франческа Перејо минатата година во Рим. Тие се заедно веќе 14 години.

„Сакате да ме прашате за свадба, навистина ли? Разбирам, дека прости си ја вршите работата, но нема да кажам ништо. Оваа ситуација ме беспокои многу. Никогаш не сум соопштувал ништо за мојата свадба и не планирам да го правам и сега“, револтиран беше Надал, цитиран од Diario Mallorca. До неодамна, тој се оправдуваше, дака не се жени, затоа што има премногу одговорности во професионалниот тенис.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO