Поглаварот на Римокатоличката црква Папата Франциско престојува во историска посета на Обединетите Арапски емирати во текот на која ќе настојува да сврти страница во односите меѓу христијаните и муслиманите.

Тој во Абу Даби ќе учествува на конференција за меѓуверскиот дијалог. Доаѓањето на Папата Франциско во Абу Даби е прва посета на еден поглавар на Римокатоличката црква на Арапскиот полуостров.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO