Григор Димитров го задржи своето 24-то место во ранглистата на Машката тениска асоцијација. Откако минатата недела не се одржаа турнири во Топ 30 не настапија никакви поместувања.

Новак Ѓоковиќ води на листата, а првата десетка jа дополнуваат Рафаел Надал, Александар Зверев, Хуан Мартин дел Потро, Кевин Андерсон, Роџер Федерер, Кеј Нишикори, Доминик Тим, Џон Иснер и Марин Чилиќ.

11-и е Карен Хачанов кој е водач во шемата на турнирот Софија Опен. Веднаш по него на 12-та позиција е Стефанос Циципас кој ќе биде главен конкурент на Русинот за титулата во главниот град на Бугариjа.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO