Во последните години сер Елтон Џон нееднократно намекнувал дека сака да се повлече и да се оддаде целосно на грижите за двајцата синови – 7-годишниот Закари и 5-годишниот Илајџа, соопштува в. „Дејли мејл“. Пејачот се збогуваше со фановите во „Стејплс центар“ во Лос Анџелес на концерт со емотивни исполненија изминатата недела.

71-годишната ѕвезда изјави: „Во сите овие прекрасни години, сите овие милиони спомени, добив толку многу љубов и аплаузи, кои ќе ми стигнат за милион животи“. Се разбира сер Џон им вети на своите обожаватели да не го свртува целосно грбот на музиката – тој ќе продолжи да свири, бидејќи музиката е „најголемата возбуда“, но беше категоричен дека се откажува од турнеите и концертната дејност, за да биде со неговото семејство. Сегашното турнеја на ѕвездата ќе заврши во ноември 2020 година со концерти во Велика Британија, вклучувајќи пет настапи во лондонската „Оу ту арена“.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO