Актерката Глен Клоуз ја освои наградата за најдобра актерка за нејзината улога во филмот „Сопругата“.

71-годишната Клоуз, кој веќе освои Златен глобус за улогата во филмот, се натпреваруваше во оваа номинација со Лејди Гага (Роди се sвезда), Оливија Колман, (Љубов), Мелиса МекКарти (Можете ли да ми простите?) И Емили Блант (Мери Попинс се враќа).

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO