На денешната седница на македонскиот парламент ќе продолжи расправата по Законот за антикорупцијата.

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја закажа седницата за 16 часот. СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ по вчерашните недоразбирања постигнаа согласност за овој закон. Како што е соопштено, парламентарното мнозинство прифати 20 од 40 предложени амандмани од опозицијата.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO