На денешната седница на македонскиот парламент ќе продолжи расправата по Законот за антикорупцијата.

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја закажа седницата за 16 часот. СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ по вчерашните недоразбирања постигнаа согласност за овој закон. Како што е соопштено, парламентарното мнозинство прифати 20 од 40 предложени амандмани од опозицијата.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO