Од 21 до 27 јануари во Софија ќе се одржи Недела на македонскиот филм.

Ќе бидат прикажани филмовите „Gypsy Magic“ на Столе Попов, „Исцелител“ на Ѓорче Ставревски, „Кога денот немаше име“ на Теона Стругар Митевска, „Џган“(„Amok“) на Вардан Тозија

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO