Постигнат е договор со БЕСА, крилото на Касами.

Зоран Заев и Билал Касами се договорија за двата пратенички гласа на Беса потврдуваат за ТВ 24 партиски извори.

Неофицијално компромисот ќе биде интервенција со актуелната формулација за државјанството коешто стои во документите на албански јазик во уставниот закон.

Портпаролот нс СДСМ, Костадин Костадинов, објави на својот ФБ:

Во најзначајните моменти за иднината на Република Македонија, за иднината на сите наши граѓани, Мицкоски, во филмот на Бачев, шири измислени-невистинити конструкции и лажни вести.

Најостро ги демантираме изнесените лаги на антизападниот Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Не е точно дека се врши притисок врз пратениците, ниту пак дека се под уцена.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO