Во говорот на член од раководството на партијата Единствена Македонија, која важи за најрусофилската партија во Македонија, денес, го поздрави Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ бидејќи протестираат заедно.

Затворена улицата кај Собранието, поради собир на помала група граѓани кои протестираат против промена на името и договорот со Грција.

 

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO