Во врска со посетата на Влатко Ѓорчев во Бигорскиот манастир и неговата слика со Отец Партениј, Миленко коментираше на својата Фејсбук страна:

„Овој лево тврди дека сме бугари. И дека нашата црква треба да е ќерка на бугарската. Изрод во мантија.

Со камбани овој изрод го пречека бугарскиот претседател Радев. Надвор од сите црковни канони кои предвидуваат црква или манастир со биење на камбани смее да пречека само владика или домашен суверен (крал или претседател на државата каде што се наоѓа објектот).

За попов гушнат со Ѓорчев, Радев е суверен, а не Иванов! Се согласува ли со тоа Влатко Ѓорчев?

На овој десно, де некој нека му каже дека неможе да е претседателски кандидат од ВМРО ДПМНЕ. Навреда е за Македонија претседателски кандидат, а камо ли претседател, да бил „вечити“ студент. Ко Катица Јанева или Илија Димовски.

10-тина години страв од испити и проверка на знаење, ама претседател сака да си е!
Волунтаризмот уклучен на нај силно.“

Инаку Ѓорчев важи за најсериозен кандидат за Претседател од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO