Поранешниот македонски новинар Боби Илиевски во врска со последните условувања од партијата Беса за уставните промени на својата фб страница го напиша следниов пост:
ʺБеса на Касами беше формирана со логистика од Турција и Синиша Алексовски советникот за безбедност на Хорхе.
Пратеничката група на Беса го напушти Собранието непосредно пред упадот на 27- ми.
Сегашното условување воопшто не ми личи како борба за права.
Напротив
Што е целта сојуз со Вучиќ и Додик.ʺ

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO