Руското Министерство за одбрана објави дека има ново ласерско оружје, последно во серијата напредни офанзивни системи. На видеото објавено од ова Министерство е прикажано како новиот „Пересвет“ систем излегува од еден хангар.

За време на неговиот говор за состојбата на нацијата во март годинава рускиот пртетседател Владимир Путин покажа серија напредни офанзивни оружја што ги развива неговата земја. Притоа тој го спомна и новото ласерско оружје, како и дрон и ракета на нуклеарна енергија.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO