Претставници на влади, на меѓународни и регионални организации и иницијативи учествуваат денеска во Истанбул на конференцијата за регионалната соработка во борбата против тероризмот и насилниот екстремизам во југоисточна Европа.

Учесниците дискутираат за сајбер безбедноста и радикализацијата на интернет, како и за одржливо решение за спречување на илегално поседување оружје.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO