Ерменски воен авион се урнал за време на тренинг, при што загинале двајцата пилоти. Министерството за одбрана соопшти дека авионот исчезнал од радарот неколку минути по полетувањето од воената база во северозападниот град Ѓумри. Се уште не се знае причината за несреќата.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO