Претседателот на Комисијата за надворешна политика во ЕП Дејвид Мекалистер и европратеникот Кнут Флекенштајн престојуваат во Скопје.

Тие како што е најавено, ќе се сретнат со претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, потпретседателите на Собранието, координаторите на пратеничките групи, пратеници и генералниот секретар на Собранието Цветанка Иванова.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO