Пари Сен Жермен ќе излезе без својот напаѓач Нејмар против Ливерпул на 28 ноември, а Килијан Мбапе е под прашање за натпреварот од Лигата на Шампионите, соопштува Gazzetta dello Sport.

Двајцата лидери на ПСЖ добија повреди во натпреварите на нивните репрезентации – Нејмар е со мускулни проблеми, а Мбапе го повреди рамото.

Бразилецот сигурно нема да биде востановен за натпреварот на ʺПаркот на принцовитеʺ, бидејќи тој ќе биде надвор од теренот две недели. Мбапе може да биде во ред до среда, но неговото учество ќе биде дискутабилно до последно.

Два круга пред групната фаза Ливерпул е втор на табелата со 6 поени, а ПСЖ има еден помалку. Лидерот е Наполи со 6 поени и подобри дополнителни показатели од тимот на Ливерпул. Црвена Ѕвезда има 4 бода и има шанси да се пласира напред.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO