Американскиот претседател Доналд Трамп го обвини Пакистан дека „ништо не сторил за САД“ и ја бранеше одлуката на неговата администрација да задржи стотици милиони долари воена помош за Исламабад.

Станува збор за кратење на околу 800 милиони долари помош за една година, наведувајќи дека Пакистан не прави доволно за елиминирање на засолништата на авганистанските талибанци и на терористичката мрежа Хакани.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO