По видеото каде се слушаат просрпски извици, од Христијанско Братство здружението се појави видео клип каде тие нервозно се повлекуваат од протестот бидејќи не им се дозволи да држат говор.

Во видеото, членовите ги нарекуваат говорителите предавници. Рекоа дека можат ако наредат насилно да ја превземат бината и ги обвинија дека сакаат да им наметнат да ги нападнат луѓет0 кои го обезбедуваат протестот:

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO