Alb Vizion објави видео со преминување на граница.

„Во последните неколку денови примив безброј закани по мојот живот. Јас сум во Будимпешта сега, и побарав политички азил од унгарските власти.

Секогаш ќе останам верен на каузата на Македонија. Никогаш нема да отстапам.“

Ова беше последното нешто објавено од Фејсбук страницата на Никола Груевски.

 

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO