Пред Собранието на Република Македонија се одржа протест на неколку здруженија против Договорот со Грција. Членови на ВМРО-ДПМНЕ, но и на проруската партија Единствена Македонија, како и повеќе организации и здруженија беа присутни на протестот.

Според официјалниот Фејсбук настан, организатори на протестот се Бојкотирам, Трета политика, Светски Македонски Конгрес, Глас за Македонија и Ленка.

 

 

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO