Никола Груевски преку Србија преминал во Унгарија, а четниците го обезбедувале до Хоргош, откри во шоуто „По ручек“ на ТВ Хепи, претседателот на СРС, Воислав Шешељ.

Последните вести се дека нашиот брат Никола Груевски ја напушти Македонија преку Србија во братска Унгарија – изјави лидерот на радикалите.

Претседателот на СРС додаде дека Груевски безбедно го избегнал апсењето на предавничката влада на Зоран Заев

– Кога се појави на границата на Србија, тој беше прифатен од српските четници, а од Хоргош во 5 часот наутро на 12-ти Ноември премина во Унгарија – открива Шешељ

Груевски во вторникот објави дека е во Будимпешта и побарал политички азил.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO